![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15125300
*
nr 1512 5300
Spegel
NK, inköpt 1968, ram med tyg, 60x102 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2022
kl 20:49:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 08:47:57
1
300 kr
19/12 20:11:52
2
350 kr
19/12 20:39:45
3
400 kr
19/12 20:42:21
1
450 kr
19/12 20:44:19
3
Vinnande bud
19/12 20:45:12
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nk nordiska kompaniet ram med tyg spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1512 5300
Spegel
NK, inköpt 1968, ram med tyg, 60x102 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 08:47:57 | 1 | 300 kr |
19/12 20:11:52 | 2 | 350 kr |
19/12 20:39:45 | 3 | 400 kr |
19/12 20:42:21 | 1 | 450 kr |
19/12 20:44:19 | 3 | Vinnande bud |
19/12 20:45:12 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nk nordiska kompaniet ram med tyg spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53